Wójt Gminy Pilchowice informuje, że od dnia 1 sierpnia 2020 r. rusza nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start”, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną od dnia 01 lipca 2020 r.  


Świadczenie "Dobry start" to 300 zł raz w roku (jednorazowego) wsparcia dla każdego uczącego się dziecka do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dziecka/osoby legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności – bez względu na dochody rodziny.
Świadczenie realizowane będzie przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilchowicach z siedzibą  w Nieborowicach, przy ul. Głównej 52.

 

Druk wniosku o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” można pobrać ze strony internetowej Urzędu Gminy  Pilchowice – www.bip.pilchowice.pl  - zakładka wnioski i druki. Druki w wersji papierowej dostępne są w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pilchowicach (siedziba Nieborowice ul. Główna 52).


Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada br.


ZE WZGLĘDU NA EPIDEMIĘ COVID-19 ZALECANE JEST SKŁADANIE WNIOSKÓW DROGĄ ELEKTRONICZNĄ. OSOBY, KTÓRE OSOBIŚCIE BĘDĄ SKŁADAĆ WNIOSEK, PROSZONE SĄ O ZACHOWANIE ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA (MASECZKI).


Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu g
warantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.
Jeśli zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Wniosek on-linemożna złożyć poprzez: bankowość elektroniczną (należy sprawdzić tę możliwość na stronie swojego banku), PUE ZUS (platformę elektroniczną usług ZUS), portal Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia i ePUAP (elektroniczną platformę usług administracji publicznej). Wniosek jest dostępny w każdym z w/w kanałów.

 

Bieżące informacje odnośnie programu rządowego „Dobry start” w Gminie Pilchowice udzielane będą pod nr tel. 730179561, 32 3327162